Palkitut kaudella 2021-2022

7.6.2022










HoNsU:n kauden 21-22 päättäjäiset pidettiin tiistaina 31.5. Monnarilla.

Palkitut kausi 2021-2022

Seuran palkinnot

Vuoden joukkue: U14-tytöt
Vuoden pelaaja: Vilppu Vaskelainen (U16-pojat)
Esimerkillinen tyttöjuniori: Reetta Jakonen (U16-tytöt)
Esimerkillinen poikajuniori: Viljami Valtonen (U15-pojat)
Vuoden valmentaja: Juuso Sainio (U16-tytöt)
Vuoden kasvattaja: Matias Vähätörmä (Minipojat)
Vuoden joukkueenjohtaja: Arto Sironen (U14-pojat)
Vuoden rahastonhoitaja: Anssi Koskinen (U16-pojat)
Vuoden taistelija: Arina Chub (Minitytöt)

Juniorijoukkueet

Mikrotytöt kehittynein: Sofia Kontio
Mikrotytöt harjoittelija: Joanna Siekkinen
Mikrotytöt tsemppari: Laura Kykyri

Mikropojat vuoden muuri: Vihtori Penttinen
Mikropojat vuoden raketti: Iivari Reijonen
Mikropojat ahkerin harjoittelija: Rezvano Aditia

Minitytöt kehittynein: Salla Rautiainen
Minitytöt ilopilleri: Jemina Niemi
Minitytöt tsemppari: Maya Tuominen

Minipojat kehittynein: Niklas Saari
Minipojat tukijalan taitaja ja täysiä vetäjä: Vili Hintikka
Minipojat esimerkillinen kapteeni kentällä ja sen ulkopuolella: Justus Lindeqvist

U14-tytöt tunnollinen harjoittelija: Vilma Lehtonen
U14-tytöt kehittynein: Niia Hotta
U14-tytöt tulokas: Ilona Särkkä

U14-pojat vastuunkantaja: Santeri Manninen
U14-pojat kehittynein: Elias Pakarinen
U14-pojat tulokas: Vasili Kalliokoski

U15-pojat vuoden puolustaja: Joonas Yalaho
U15-pojat kehittynein: Väinö Muhonen
U15-pojat kehittynein: Aaron Hollins

U16-tytöt kehittynein: Oona Hakala
U16-tytöt harjoittelija: Olga Arhosalo
U16-tytöt hot hand: Seela Mättö

U16-pojat tulokas: Atte Nieminen
U16-pojat kehittynein: Roope Rosti
U16-pojat ahkerin harjoittelija: Yves Mukunzi

U19-tytöt tulokas: Anni Haukilahti
U19-tytöt joukkueen henki: Aino Weijo
U19-tytöt taistelija: Milla Rasinkangas

U19-pojat kehittynein: Leo Harju
U19-pojat harjoittelija: Jaakko Siistonen
U19-pojat MVP: Leon Nordell

Keskisen alueen palkitut

Vuoden U14-poika: Sisu Filtness
Vuoden U16-tyttö: Aino Tervanen
Vuoden U16-poika: Elmeri Abbey
Vuoden U19-tyttö: Sara-Sofia Mikkonen
Vuoden U19-poika: Eemeli Yalaho