HoNsUn palkitut 2019-2020

22.7.2020

Nuutti Nurminen
Nuutti Nurminen
Elmeri Abbey
Elmeri Abbey
Klaus Telakoski
Klaus Telakoski
Roope Filtness
Roope Filtness
Mikrotytöt
Mikrotytöt
U14-tytöt
U14-tytöt
U16-tytöt
U16-tytöt

Kauden 2019-2020 päättäjäisiä ei valitettavasti pystytty vallitsevan korona-tilanteen takia järjestämään, mutta seura on silti palkinnut ansioituneet toimijat ja pelaajat kuluneelta kaudelta.

Kiitoksia kaikille pelaajille, vanhemmille, toimihenkilöille, vapaaehtoisille sekä yhteistyökumppaneille menneestä kaudesta. Tästä on hyvä jatkaa kohti ensi kautta!
 

Palkitut kausi 2019-2020


HoNsU:n kiertopalkinnot

Vuoden joukkue: Minitytöt
Vuoden pelaaja: Roope Filtness (U15-pojat)
Esimerkillinen tyttöjuniori: Netta Väyrynen (U16-tytöt)
Esimerkillinen poikajuniori: Elmeri Abbey (U15-pojat)
Vuoden valmentaja: Nuutti Nurminen (U14-pojat)
Vuoden nuorisovalmentaja: Mikko Lampinen (Minitytöt)
Vuoden joukkueenjohtaja: Sami Nummelin (U14-tytöt)
Vuoden rahastonhoitaja: Tiina Puurula (U15-pojat ja mikrotytöt)
Vuoden taistelija: Justus Leppäaho (U19-pojat)
 

U19-pojat:
Paras 2. pisteen kolkin heittäjä: Iivari Poikonen
Innokkain: Abasi Awasiwe
Heiton panttaaja: Lassi Ruuskanen

U19-tytöt:
Ahkera treenaaja: Elsa Hirvi

U16-tytöt:
Mvp: Netta Väyrynen
Taistelija: Amiina Medjadji
Kehittynein: Kaisa Kemppainen

U15-pojat:
Taistelija: Elias Särkkä
Kehittynein: Elias Levomäki
Harjoittelija: Tomas Puurula

U14-pojat:
Taistelija: Luukas Valkeinen
Taistelija: Roni Tiainen
Taistelija: Oskari Mikkola

U14-tytöt:
Post moves of the decade: Olga Arhosalo
Taistelija: Aada Kuorelahti
Kehittynein: Reetta Jakonen

Minipojat:
Kehittynein: Miska Pyöriä
Tsemppari: Milo Koivu
Hyvä joukkuekaveri: Sisu Filtness

Minitytöt:
Tulokas: Mette Koskinen
Taistelija: Loviisa Valkeinen
Pallorosmo: Pihla Kohvakka

Mikropojat:
Training is the key to success: Roope Hyppönen
Tahtopelaaja: Klaus Telakoski
Leader: Paavo Hämäläinen

Mikrotytöt:
Ahkera ahertaja: Olga Nummelin
Kehtitynein: Ella Kekäläinen
Taistelija: Anna Kemppainen
 

Keskisen alueen palkitut

Vuoden mikropoika: Klaus Telakoski ( HoNsU)
Vuoden U14-poika: Elmeri Abbey (HoNsU)